Lakowanie zębów

Lakowanie zębów

Wrocławscy stomatolodzy wskazują, iż w zakresie zdrowia i leczenia najmłodszych pacjentów, niezwykle ważnym procesem jest lakowanie zębów. Jak wiadomo, każde dziecko narażone jest na atak próchnicy, tym bardziej, że słodycze, słodkie napoje, za którymi przepadają, najbardziej wpływają na powstanie ognisk próchnicy. Dlatego w odpowiednim momencie należy zgłosić się do stomatologa, by ten przeprowadził zabieg lakowania zębów.

Zabieg ten polega na uszczelnianiu bruzd oraz szczelin i zagłębień w zębach. Pozwala ono zapobiec powstawaniu bakterii w trudno dostępnych miejscach. Jest to zabieg, który powinien dotyczyć zarówno zębów mlecznych, jak i stałych. Co najważniejsze przeznaczony jest jedynie dla dzieci do lat siedmiu, gdyż tylko wtedy przynosi pożądane efekty.

We Wrocławiu lakowanie zębów u dzieci stało się bardzo popularne. Pozwala ono uchronić zęby nawet na kilka lat przed powstaniem ognisk próchnicy. Dzieci boją się praktycznie każdego zabiegu w gabinecie stomatologicznym, dlatego trzeba im wytłumaczyć, że lakowanie zębów jest całkowicie bezbolesne. Zabieg w zależności od ilości zębów może trwać różny okres czasu. Zazwyczaj na lakowanie jednego zęba należy przeznaczyć kilka minut.

O jego skuteczności informują Wrocławscy stomatolodzy, podkreślając fakt, iż w ponad 90% przypadków skutecznie zabezpieczył dzieci przed powstaniem próchnicy. Ponadto znajdujący się w laku fluor jeszcze bardziej wspomaga higienę jamy ustnej. Dzięki białemu kolorowi jest bardzo widoczny i lekarz stomatolog może kontrolować jego ilość i w miarę potrzeby uzupełnić.

Gabinet stomatologiczny PORADENTIC

W celu umówienia wizyty prosimy przejść na zakładkę „Kontakt”.

Kontakt
2017-08-28T16:32:17+01:00