Cennik usług stomatologicznych

Cennik 2019-10-24T17:30:05+01:00

Cennik usług stomatologicznych

 •  

   

  Cennik Gabinetu Stomatologicznego Poradentic

   

   

  Konsultacje

  Cena
  Przegląd   50 zł
  Wizyta adaptacyjna dziecka (10-15 min.)   50 zł
  Pisemny plan leczenia z wyceną (na życzenie pacjenta) 100 zł
   

  Wypełnienia

  Wypełnienie światłoutwardzalne (w zależności od wielkości ubytku) od 130 zł
  Wypełnienie w zębie mlecznym   80-150 zł
  Odbudowa zniszczonego zęba (z użyciem wkładu z włókna szklanego) od 250-350 zł
  Znieczulenie 30 zł
  Zdjęcie punktowe 30 zł
   

  Leczenie kanałowe

  Leczenie kanałowe (nie obejmuje rtg i odbudowy korony):
  – ząb 1-kanałowy 400 zł
  – ząb 2-kanałowy 500 zł
  – ząb 3-4 kanałowy 600 zł
  – re-endo (powtórne leczenie endodontyczne) +50% za 1 kanał
  – pokrycie perforacji materiałem MTA od 100 zł
  Zatrucie zęba i opatrunek (pierwsza pomoc) 200 zł
  Usunięcie złamanego narzędzia od 250 zł
   

  Periodontologia

  Leczenie ropnia przyzębnego/nacięcie, drenaż 150 zł
  Kiretaż 1zęba od 150 zł
  Kiretaż zamknięty od 150 zł/ząb
  Kiretaż otwarty od 200 zł/ząb
  Plastyka wędzidełka od 200 zł
  Szynowanie zębów kompozytem 100 zł/ząb
  Lakierowanie zębów 30/10 20 zł/ząb
  Chirurgia
  Ekstrakcja zęba:
  – ekstrakcja prosta od 150zł
  – ząb mleczny  50-80 zł
  – chirurgiczne usuniecie zęba od 200 zł
  – dłutowanie zatrzymanego zęba mądrości (8-ki) od 450 zł
  – zamknięcie przetoki ustno-zatokowej od 300 zł
  – opatrunek chirurgiczny 50 zł
  – założenie szwów od 50 zł
  – nacięcie ropnia dd 100 zł
  Resekcja z zastosowaniem materiału kościozastępczego od 800 zł
  Resekcja wierzchołka korzenia (jeden ząb) od 350 zł
  Pogłębienie przedsionka od 500 zł
  Pokrycie recesji (1 ząb) od 800 zł
  Hemisekcja zęba od 400 zł
  Wydłużenie korony klinicznej 350 zł/1ząb
   

  Estetyka

  Licówka kompozytowa   600 zł
  Licówka pełnoceramiczna 1400 zł
  Szynowanie zębów włóknem szklanym   250 zł
   

  Profilaktyka

  Lakowanie (1 ząb)   60 zł
  Fluoryzacja kontaktowa, dwa łuki (żel/pianka) 100 zł
  Scaling (usunięcie kamienia ultradźwiękami, polerowanie) 150-200 zł
  – usunięcie kamienia z piaskowaniem i fluoryzacją 250 zł
  Piaskowanie zębów 150 zł
  Wybielanie – ząb martwy (dwie wizyty + koszt odbudowy zęba) od 200 zł
  – zęby żywe metodą nakładkową 900 zł
  Szyna relaksacyjna 300 zł
  Szyna NTI 400 zł
   

  Protetyka

  Wkład koronowo-korzeniowy metalowy  300 zł
  Wkład z włókna szklanego  300 zł
  Korona (punkt):
  – kompozytowa  650 zł
  – porcelana na metalu  700 zł
  – pełnoceramiczna 1400zł
  – pełnoceramiczna na bazie tlenku cyrkonu 1600 zł
  Proteza szkieletowa 1700 zł
  Proteza acetalowa bez elementów metalowych 2000 zł
  Proteza całkowita akrylowa   700 zł
  Proteza szkieletowa bezklamrowa 2500 zł
  Podparcie szklane 1400 zł
  Korona tymczasowa wykonana w gabinecie 50 zł/ząb
  Naprawy
  Naprawa protezy z wyciskiem 150 zł
  Naprawa złamania, pęknięcia 100 zł
  Podścielenie protezy 200 zł
  Każdy kolejny punkt   20 zł

Ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Ostateczna wycena zabiegów zależy od stanu uzębienia pacjenta i jest dokonywana podczas wizyty.

Akceptujemy karty płatnicze.

Przejdź do kontaktu

Stomatolog we Wrocławiu

Wiele osób obawia się wizyty u stomatologa. Już sam odgłos wiertła, które używane jest przez stomatologa, wywołuje strach, niechęć i przerażenie. Oczywiście sytuacja ta nie dotyczy jedynie dzieci, lecz także osób dorosłych, którzy nie rzadko potrafią zachować zimną krew. Uznani stomatolodzy we Wrocławiu informują nas, iż takie podejście skutkuje tym, że coraz więcej ludzi cierpi na problemy z zębami oraz jamą ustną. Brak profilaktyki zapobiegawczej, regularnych wizyt u dentysty, które mogą zapobiec późniejszym problemom, jest wynikiem lekceważenia własnego zdrowia.

Mieszkańcom Wrocławia stomatolog kojarzy się  przede wszystkim z ogromnym bólem, wiertłem i nieprzyjemnymi odgłosami. Co gorsza, wiele osób woli rzeczywiście cierpieć i znosić uciążliwy ból, niż dać sobie pomóc i wyleczyć się. Wrocławscy naukowcy podkreślają fakt, że pewien strach czy złe samopoczucie, nie jest niczym dziwnym. Ciężko wyobrazić sobie, że siedzimy na fotelu stomatologicznym zrelaksowani i odprężeni. Co zrobić, żeby sobie pomóc i przezwyciężyć negatywne emocje? Być może słuchanie ulubionej muzyki, ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe ułatwią przełamanie barier i uprzedzeń, które nierzadko są wynikiem utartych stereotypów,  które z rzeczywistością mają niewiele wspólnego.

Warto podkreślić, że profilaktyka oraz regularne wizyty u stomatologa pozwolą nam ograniczyć niepotrzebny stres związany z nieprzyjemnymi zabiegami stomatologicznymi.

Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytania. Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Aby wykonać zdjęcie RTG (rentgenowskie) potrzebne jest skierowanie. W celu otrzymania skierowania wystarczy umówić się na wizytę konsultacyjną w PORADENTIC. Warto wspomnieć, iż do wykonania zdjęć RTG punktowych skierowanie nie jest wymagane.
Ze względu na budowę, zęby mleczne są znacznie bardziej narażone na powstanie próchnicy niż ma to miejsce w przypadku zębów stałych. W związku z faktem, iż zęby mleczne i tak wypadną próchnica u dzieci, jest niestety błędnie bagatelizowana. Warto pamiętać, iż zęby dotknięte próchnicą mogą przysporzyć wiele bólu a także wypaść wcześniej niż powinny, przez co w puste miejsca mogą przesunąć się inne zęby. Powoduje do powstanie wadliwego zgryzu, które wymagać może nawet leczenia operacyjnego. W celu zasięgnięcia więcej informacji, zapraszamy na wizytę w PORADENTIC
Powstawanie kamienia na zębach najczęściej spowodowane jest nieprawidłową higieną jamy ustnej. Aby uniknąć powstawania kamienia, należy nie tylko myć zęby, ale także i wykonywać to prawidłowo. Warto pamiętać, że w zależności od potrzeb dostępnych jest wiele przyborów wspomagających prawidłową higienę jamy ustnej, takich jak nitka dentystyczna czy szczotka jednopęczkowa. W celu uzyskania więcej informacji, zapraszamy na wizytę do gabinetu PORADENTIC
Kontrolne badania stomatologiczne powinny odbywać się regularnie. U dorosłych zaleca się odbywanie takiej wizyty średnio co 6 miesięcy, natomiast u młodszych pacjentów co 3 miesiące. Lekarz podczas takich wizyt sprawdza stan naszej jamy ustnej, a mianowicie uzębienia, dziąseł oraz błon śluzowych. Otrzymamy również szereg porad oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W celu umówienia takiej wizyty warto już dziś skontaktować się z gabinetem PORADENTIC.
Aby zarezerwować termin wizyty w PORADENTIC najlepiej jest zadzwonić na nasz numer telefoniczny. Podczas rozmowy przedstawimy wszystkie dostępne terminy i postaramy się dobrać najbardziej dogodny dla Państwa termin. Wszyscy pacjenci umawiani są na konkretne godziny, a czas oczekiwania zwykle nie przekracza kilku minut.
Poprzez liczne zmiany hormonalne zachodzące podczas ciąży, nasilają się krwawienia oraz przerastania dziąseł. Objawy te, często mogą być bolesne. Wskazywać to może na ciążowe zapalenie dziąseł. Jeśli zauważalne są ww. objawy zaleca się jak najszybsze umówienie na wizytę w PORADENTIC.
Choć wizyta u dentysty nie należy do najprzyjemniejszych, nie należy obawiać się bolesnych doznań. Stomatologia w dzisiejszych czasach znacznie rozwinęła metody uśmierzania bólu pacjentów. Już nawet samo znieczulenie, może być podawane całkowicie bezboleśnie. Nasz gabinet, oferuje nie tylko bezbolesne zabiegi, ale także stara się zawsze zapewnić miłą i przyjazną atmosferę, walcząc tym samym ze strachem pacjentów przed wizytą dentystyczną.
Kobiety w ciąży muszą szczególnie dbać o zdrowie jamy ustnej. Jeśli zaobserwujemy jakiekolwiek przykre objawy, należy natychmiast umówić się na wizytę stomatologiczną. Warto pamiętać, że stosowanie znieczuleń miejscowych nie ma żadnego negatywnego wpływu na dziecko. W PORADENTIC posiadamy duże doświadczenie w leczeniu kobiet będących w ciąży, w związku z czym serdecznie zapraszamy.

Gabinet stomatologiczny PORADENTIC

W celu umówienia wizyty prosimy przejść na zakładkę „Kontakt”.

Kontakt